Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Witamy na stronie AP Sochaczew

Od kilku miesięcy wiadomo było, że w Sochaczewie powstanie Akademia Piłkarska. Dla dobra rozwoju piłki nożnej w naszym mieście dwa kluby piłkarskie KS Bzura Chodaków i KP Orkan Sochaczew podjęły wiosną tego roku rozmowy i działania w celu utworzenia takiej akademii.

Po wielu konsultacjach i zebraniu opinii m.in. wśród rodziców, których dzieci trenują piłkę nożną oraz osób związanych ze środowiskiem piłkarskim podjęto wydaje się jedyną słuszną decyzję, na którą ma wpływ kilka czynników, ale o tym będziemy zapewne pisać w niedalekiej przyszłości.

Teraz chcemy podkreślić, że podstawą działań akademii jest zachęcenie jak największej rzeszy młodych ludzi do uprawiania piłki nożnej. Jak podkreślają inicjatorzy powstania tej akademii: "Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki do uprawiania piłki nożnej w Sochaczewie tak, aby docelowo za kilka lat osiągnąć poziom przynajmniej III ligi w piłce seniorskiej. Akademia pozwoli już w tej chwili na szkolenie grupy ponad 150 chłopców w wieku od 8 do 15 lat. Jednocześnie informujemy, iż Akademia Piłkarska Sochaczew stanowić będzie wewnętrzną strukturę organizacyjną Stowarzyszenia Klubu Sportowego Bzura Chodaków w Sochaczewie, a używaną nazwą marketingową w rozgrywkach na zewnątrz będzie Akademia Piłkarska Sochaczew".