Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Akademia Skrzata wznawia treningi

Akademia Skrzata powstała w kwietniu 2014 roku wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom rodziców oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Zakładaliśmy wypełnienie powstałej luki dla najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej zamieszkujących na terenie powiatu sochaczewskiego. Dziś wiemy, iż ten projekt przyniósł odpowiedni skutek, świadczy o tym ilość chętnych biorących udział w zajęciach piłkarskich.

Do naszej Akademii Skrzata należą dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez dwóch trenerów. Klub zakupił odpowiedni sprzęt sportowy, aby treningi prowadzone były na odpowiednim poziomie, dostosowane do najmłodszej grupy wiekowej.

Głównym pomysłodawcą założenia Akademii Skrzata był Robert Szewczyk – Prezes KS Bzura Chodaków i Akademii Piłkarskiej Sochaczew, który jest jednocześnie osobą wspierającą rozwój Akademii Piłkarskiej. Za program szkolenia piłkarskiego realizowany w Akademii Skrzata oraz prowadzenie  zajęć treningowych odpowiedzialny jest Tomasz Trafalski, który od ponad 10 lat związany jest z piłką nożną, a swoją naukę pobierał między innymi w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Obecnie jest studentem 3 roku AWF i zawodnikiem IV-ligowej Bzury Chodaków. W tym roku ukończył kursy trenerskie i otrzymał dyplom z uprawnieniami trenera II klasy. W naszej Akademii Piłkarskiej jest także trenerem drużyny trampkarzy z rocznika 2001, która wywalczyła w tym roku awans do I Ligi Mazowieckiej.

Naszym głównym celem jest łączenie sportu z pracą wychowawczą. Opieramy się na najlepszych wzorcach pracy z dziećmi w zakresie szkolenia piłkarskiego, na pierwszym miejscu stawiając radość płynącą z uprawiania piłki nożnej, a nie wynik sportowy. Na tym etapie nie przywidujemy selekcji wśród uczestników. Pragniemy pomagać rodzicom w procesie wychowawczym ich pociech, zwracając uwagę na kulturę osobistą, szybkość nauki oraz podstawowe wartości zachowania wśród rówieśników. Na dalszym etapie zamierzamy korzystać z pomocy psychologa sportowego, aby również kierunkować proces i zasady szkolenia piłkarskiego.

Nasz projekt w dłuższej perspektywie zakłada stworzenie ośrodka sportowego, w którym również rodzice będą mogli miło spędzić czas w trakcie różnych wydarzeń związanych z Akademią Skrzata. 

UWAGA: informujemy, iż wznawiamy treningi od 16.09.2014 roku – szczegóły u Trenera Tomasza Trafalskiego.

Przy okazji prezentujemy kilka zdjęć z pierwszych zajęć naszych Skrzatów.