Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Wsparcie dla Bzury, to rozwój naszej Akademii

herb_sochaczewW miniony wtorek władze KS Bzura Chodaków, przy której funkcjonuje nasza Akademia spotkały się z Burmistrzem Sochaczewa Piotrem Osieckim. Głównym tematem spotkania było dodatkowe wsparcie dla Bzury w przypadku ewentualnego awansu do III ligi. W dalszej części pozwalamy sobie więc przedrukować artykuł z tego spotkania, który znalazł się na stronie Urzędu Miejskiego...

Podczas spotkania z władzami Bzury Chodaków Burmistrz Piotr Osiecki zagwarantował dodatkowe wsparcie miasta dla klubu, w przypadku awansu drużyny seniorów do III ligi piłki nożnej, co staje się coraz bardziej realne. Prezes Bzury Robert Szewczyk podziękował za dotychczasową, jak to podkreślił, wielką pomoc, jaką samorząd przeznacza w ostatniej kadencji na rzecz Bzury i Akademii Piłkarskiej.

Do spotkania doszło we wtorek w urzędzie miasta. U Burmistrza pojawili się prezes Bzury i Akademii Piłkarskiej Robert Szewczyk, wiceprezes KS Bzura Mirosław Leszczyński, członek zarządu klubu Paweł Piątek oraz jeden z bardziej aktywnych członków stowarzyszenia Marcin Kasza. Kibice Bzury oczywiście doskonale to wiedzą, ale mniej zorientowanym w sporcie w naszym mieście, warto przypomnieć, że Bzura po zakończeniu rundy jesiennej jest liderem rozgrywek IV ligi mazowieckiej. Jeśli wiosną będzie spisywać się równie dobrze, a wszystko na to wskazuje, bo zarówno w zespole, jak i wokół niego panuje doskonała atmosfera, w czerwcu będziemy cieszyć się z awansu piłkarzy do III ligi. Działacze pojawili się u Burmistrza z pytaniem, czy miasto pomoże klubowi. Awans oznacza bowiem nowe wydatki – na drużynę i na stadion. - Jeśli to ja będę miał wpływ na dalszą politykę miasta, już dziś mogę zadeklarować, że dodatkowe środki się znajdą. I to nie są puste słowa. Przez ostatnie cztery lata, mam nadzieję, udowodniliśmy, że potrafimy zadbać o sport w mieście. Przypomnę, że Bzura w poprzedniej kadencji mogła liczyć na kilka, góra kilkanaście tysięcy złotych rocznie, jeśli chodzi o wsparcie miasta. Obecnie dotacja wynosi 120 tysięcy złotych na rok, klub nie płaci za wynajem żadnego obiektu potrzebnego do treningu, rozpoczęliśmy też modernizację stadionu – przypomina Piotr Osiecki. - Samorząd miejski jest naszym największym sponsorem. Współpraca z ratuszem układa się wzorowo – potwierdza Robert Szewczyk. – Burmistrz Osiecki rzeczywiście nie rzuca słów na wiatr. To co ustalamy wspólnie, jest realizowane. Mam nadzieję, że to Piotr Osiecki będzie dalej naszym partnerem do rozmów na temat przyszłości klubu i w ogóle piłki nożnej w Sochaczewie. - Ze swojej strony mogę również zapewnić, że remont stadionu, który rozpoczęliśmy w tym roku będzie kontynuowany. Wiosną skupimy się na przystosowaniu obiektu do wymagań III ligi, w kolejnych etapach będziemy rozbudowywać główną trybunę. Sądzę, że w ciągu najbliższych tygodni będzie wreszcie można doprowadzić do spotkania władz miasta, powiatu, Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, z którego obiektów Bzura również korzysta. Taka współpraca jest możliwa i spowoduje, że wszystkie potrzeby zabezpieczymy szybciej i taniej – dodał Piotr Osiecki. - Bez wsparcia władz miasta walka o III ligę byłaby niemożliwa. Teraz spokojnie możemy szykować się do rundy wiosennej – powiedział na koniec Robert Szewczyk.

Źródło: www.sochaczew.pl