Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Nasi trenerzy odbyli szkolenie Coerver Coaching

Na początku tego roku grupa 10 trenerów z naszej Akademii wzięła udział w szkoleniu zorganizowanym przez Coerver Coaching Polska. Wszyscy trenerzy ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym i każdy z nich otrzymał Certyfikat ze stopniem trenerskim Coerver Coach Asistant.

Szkolenie to przeprowadzone było w ramach Coerver Coach Training Clinic. Polegało ono na zapoznaniu trenerów z podstawami metodologii treningu piłkarskiego Coerver Coaching m.in. budową jednostek treningowych oraz specyfiką treningu piłkarskiego w zależności od grupy wiekowej zawodników.

Podczas trzydniowego szkolenia nasi trenerzy otrzymali wiedzę, która pozwala im rozwijać swój warsztat trenerski o sprawdzone metody na Zachodzie, a co za tym idzie pozwoli to prawidłowo rozwijać się naszym zawodnikom. System szkolenia Coerver Coaching ma z pewnością mnóstwo plusów. Zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne były bardzo ciekawe. Wiedza uzyskana przez trenerów podczas tego szkolenia zaprocentuje w przyszłości i cieszy fakt, że nasi młodzi adepci piłki nożnej trenują pod okiem coraz lepiej wyszkolonych trenerów, bo to jest niezwykle ważnym elementem szkolenia piłkarskiego.

Coerver Coach Training Clinic to globalny program szkolenia trenerów, który prowadzony jest między innymi we wszystkich klubach Premiership. Podzielony jest on na trzy etapy, uwzględniające określony zakres materiału oraz kończy się egzaminami pozwalającymi zdobyć trzy stopnie uprawnień trenerskich: Coerver Coach Assistant, Coerver Football Coach, Coerver Football Coach Plus.