Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Bezpieczeństwo podczas treningów

W związku z inicjatywą Członków Zarządu – Przemysława Karaska oraz Pawła Piątka, Klub K.S. Bzura zorganizował szkolenie dla wszystkich trenerów Akademii Piłkarskiej Sochaczew oraz drugiego trenera pierwszej drużyny K.S. Bzura Chodaków szkolenie pod tytułem „Bezpieczeństwo podczas treningów”. Prowadzącym szkolenie był członek zarządu Paweł Piątek, który prywatnie od ponad 9 lat jest Specjalistą ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Centrum Dystrybucji jednej z większych sieci handlowych w Polsce.

Tematyka szkolenia obejmowała m.in. rolę trenera podczas treningów, rolę rodzica w czasie treningów oraz w szerokim zakresie udzielanie pierwszej pomocy. Zarząd Klubu wychodząc z założenia, iż lepiej jest zapobiegać niż leczyć uznał, że dzięki tej wiedzy trenerzy w sposób profesjonalny będą reagowali w przypadku doznanego urazu przez zawodnika.

Paweł Piątek powiedział:
Sport, a w nim piłka nożna jest sportem kontuzjogennym i mając tą wiedzę, Władze Klubu skoncentrowały się na bezpieczeństwie podczas treningów, ponieważ zależy nam na profesjonalności w każdym aspekcie, nie tylko na zakresie prowadzenia przebiegu szkolenia zawodników, ale także kiedy zdarzy się kontuzja, chcemy żeby trener w sposób fachowy umiał określić, jakie działania podjąć, aby pomóc poszkodowanemu zawodnikowi. Zdajemy sobie sprawę, że najważniejszy przy udzielaniu pierwszej pomocy jest czas reakcji i stąd pomysł akurat takiego szkolenia. Życzę sam od siebie wszystkim trenerom jak najmniej pracy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a tylko wyłącznej koncentracji na fachowym przebiegu treningu, mam nadzieję, że dla przyszłych reprezentantów naszego kraju.

Na koniec szkolenia wszyscy trenerzy otrzymali stosowne Certyfikaty z odbytego szkolenia oraz zostały przydzielone apteczki z materiałami do udzielania pierwszej pomocy.