Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

III Piknik Rodzinny AP Sochaczew

W minioną niedzielę 19 czerwca na obiektach MOSiR przy ul. Chopina 101 odbył się III Piknik Rodzinny Akademii Piłkarskiej Sochaczew. Była to niewątpliwie jedna z największych imprez piłkarskich w naszym mieście, która stała się pięknym podsumowaniem trzeciego roku funkcjonowania naszej Akademii i jednocześnie zakończeniem sezonu piłkarskiego 2015/2016.

W trakcie pikniku rozegrano główny Turniej o Puchar Prezesa Okręgowego Płockiego Związku Piłki Nożnej Pana Dariusza Kluge. Rywalizowało w nim 10 drużyn w Turnieju Żaków w rocznikach 2007/2008 i młodszych. Mimo trudnych warunków pogodowych z powodu doskwierającego  upału, chłopcy wykazali się niezłomnym duchem walki i  sportowej rywalizacji. Wyniki prezentowały się następująco.

Grupa A
APS Dziepak I – AP Łowicz 0:2
AGS Mamcarz I – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3
Błonianka I Błonie – AP Łowicz 0:0
APS Dziepak I – AGS Mamcarz I 5:0
Pogoń Grodziska Mazowiecki – Błonianka I Błonie 0:1
AGS Mamcarz I – AP Łowicz 0:4
APS Dziepak I – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0
AGS Mamcarz I – Błonianka I Błonie 0:4
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – AP Łowicz 1:0
APS Dziepak I – Błonianka I Błonie 0:0Tabela

1. Błonianka I Błonie 8 5-0
2. AP Łowicz 7 6-1
3. APS Dziepak I 7 7-2
4. Pogoń Grodzisk 6 4-3
5. AGS Mamcarz I 0 0-16Grupa B

APS Mamcarz II – KS Teresin 0:1
AGS Dziepak II – Błonianka II Błonie 0:4
Róża Kutno – KS Teresin 1:1
Błonianka II Błonie – Róża Kutno 0:2
APS Dziepak II – KS Teresin 0:4
APS Mamcarz II – Błonianka II Błonie 0:2
AGS Dziepak II – Róża Kutno 0:5
Błonianka II Błonie – KS Teresin 2:2
APS Mamcarz II – Róża Kutno 0:2

Tabela

1. Róża Kutno 10 11-1
2. KS Teresin 8 8-3
3. Błonianka II Błonie 7 8-4
4. APS Mamcarz II 3 8-5
5. AGS Dziepak II 0 0-21Mecz o miejsce 9

AGS Mamcarz I – AGS Dziepak II 1:2

Mecz o miejsce 7
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – AP Mamcarz II 1:1 k 1:2

Półfinały
AP Łowicz – Róża Kutno 0:1
Błonianka I Błonie – KS Teresin 0:1

Mecz o miejsce 5
AP I Dziepak – Błonianka II Błonie 1:0

Mecz o miejsce 3
Błonianka I Błonie – AP Łowicz 0:0 k 1:3

Finał
KS Teresin – Róża Kutno 1:1 k 3:2Najskuteczniejszy strzelec – Karol Gadziała (KS Teresin) 8 goli
Najlepszy bramkarz – Kacper Ceroń (AP Łowicz)
Najlepszy zawodnik – Bartosz Jaskuła (Róża Kutno)

Sezon piłkarski 2015/2016 był dla wszystkich wyjątkowo intensywny. Zarówno trenerzy jak i ich podopieczni ciężko pracowali, aby poprawiać swoje umiejętności, co przekładało się na sukcesy podczas turniejów i sparingów. Wszyscy zawodnicy AP Sochaczew na zakończenie sezonu otrzymali podziękowania w postaci statuetek indywidualnych od Zarządu Klubu, a także koszulki. W ramach Pikniku nie brakowało atrakcji dla dzieci. Dla najmłodszych piłkarzy Akademii z rocznika 2009/2010 odbył się mini turniej, który był przygotowany przez trenera Piotra Franka. Turniej miał na celu dobrą zabawę, a tocząca rywalizacja nie była punktowana. Podczas Pikniku odbywały się zabawy i gry dla najmłodszych, które poprowadziła Pani Kalina Tomczyk. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, ponadto atrakcją były przejażdżki kucykiem i bryczką. Transmisję na żywo prowadziło Radio Sochaczew z Tomkiem Marciniakiem, który także pełnił rolę spikera i prowadzącego zawody. Oprócz niego znakomitą i porywającą konferansjerkę zapewnił Pan Adam Kazimierczak Oprawa dźwiękowo-nagłośnieniowa Pikniku była po stronie Pana Pawła Trafalskiego. Członkowie  Zarządu Klubu wręczyli specjalne statuetki osobom wspierającym naszą Akademię. Na pikniku nie zabrakło również przedstawicieli sponsorów.

Dla spragnionych i głodnych  przygotowano dania z grilla. Funckjonował też sklepik, w którym można było nabyć zimne napoje, lody czy domowe ciasta. Była także fatonada i licytacja piłki przekazanej przez zawodników Widzewa Łódź.

III Piknik Rodzinny Akademii Piłkarskiej Sochaczew był doskonałym uwieńczeniem całorocznej pracy młodych piłkarzy, ich trenerów, całego Zarządu Akademii oraz rodziców, którzy są najwierniejszymi kibicami swoich dzieci. Wielu osobom należą się podziękowania za trud włożony w przygotowanie pikniku, który stał się pięknym świętem piłkarskim całej Akademii.Foto: A. Żółtowski