Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Podsumowanie Turnieju Sochaczew CUP 2016

Niedzielny Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej już za nami. Trzeba zaliczyć go do bardzo udanych. Takich nagród, takiego zaangażowania rodziców i osób wspierających pozazdrościć nam może nie jeden klub. Jeżeli dodamy, że każda drużyna otrzymała bezpłatny obiad, a wszyscy uczestnicy wspaniałe nagrody, to tym bardziej możemy cieszyć się z tego przedsięwzięcia. 

Turniej był inicjatywą dwóch klubów Akademii Piłkarskiej Sochaczew i Promyka Nowa Sucha oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie i był to pierwszy halowy turniej dla rocznika 2005/2006 w tym roku na terenie powiatu sochaczewskiego. Organizatorzy zapewnili opiekę medyczną, punkt gastronomiczny dla chętnych, bardzo dobrą obsługę muzyczną oraz porywającego spikera. 

Podczas turnieju odbył się pokazowy mecz rocznika 2009/2010, który prowadzony jest przez Piotra Franka i trzeba powiedzieć, że  ten pokaz był niezwykle emocjonujący. Organizatorzy zaprosili także na pokaz grupę Pana Marcina Niemca w zakresie sztuk walki. Pokaz trwał 15 minut, a sprawność młodziutkich zawodników wprawiła w zdziwienie nie jedną osobą oglądającą ten wspaniały występ. Jeżeli chodzi o kibiców to frekwencja była stuprocentowa i nie brakowało hucznych okrzyków, powiewających flag i szalików klubowych.

Nasza Akademia wystawiła dwie drużyny, którym chyba zabrakło trochę szczęścia, a na pewno zawiodła skuteczność. Ostatecznie zajęliśmy 7 i 8 miejsce w turnieju,  chłopcy walczyli w każdym meczu i za to należą się im duże pochwały, a przegrane były minimalne – na wyniki przyjdzie jeszcze czas, nie one są przecież najważniejsze!

Wielkie podziękowania dla głównych sponsorów, bez których ten turniej nie mógłby się odbyć tj. PHU Wulkan Zbigniew Krawczak, EDROL Roland i Edyta Krzemińscy, AUTO MAX Jacek Grabowski. Dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Malinowskiej oraz wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji turnieju w zakresie: obsługi sekretariatu, opieki medycznej, oprawy muzycznej i prowadzenia zawodów, prowadzenia punktu gastronomicznego, wydawania obiadów oraz przygotowania plakatów. Turniej poprowadziła dwójka sędziowska Bartosz Targaszewski oraz Michał Dziepak. Na podsumowaniu stwierdzono, że był to pierwszy taki projekt dwóch klubów i szkoły, ale na pewno nie ostatni. Patronem medialnym było Echo Powiatu i Radio Sochaczew, które jak zawsze w sposób profesjonalny promowało nasz turniej. Poniżej przedstawiamy wyniki.Akademia Piłkarska Sochaczew I
Skład: Antoni Narkintowicz (br.), Milosz Kluczyk, Mateusz Kluczyk, Bartosz Krawczak, Dominik Łuczywek, Oskar Nowicki, Adrian Sałaciñski, Adam Tomczak, Tomasz Tomczak, Kacper Grzegorowski, Julia Zakościelna.

Akademia Piłkarska Sochaczew  II
Skład: Szymon Szczepaniak (br.), Karol Brzeziński, Filip Chudzyński, Mikołaj Smolarek, Szymon Tomczak, Adam Krysiak, Michał Połeć, Paweł Tądera, Jakub Wiciak, Jakub Widyñski, Maciej Flaszczyñski.

Grupa A
1. KASZTELAN SIERPC 9pkt. 5:2
2. PROMYK NOWA SUCHA 2005 4pkt. 1:1
3. POGOÑ GRODZISK MAZ. 3Pkt. 3:3
4. APS I 1pkt.   1:4

Grupa B
1. UNIA IŁÓW 7pkt.   4:1
2. PROMYK NOWA SUCHA 2006 6pkt.   3:1
3. MILAN MILANÓWEK 4pkt. 3:2
4. APS II 0pkt. 0:6

Mecze fazy grupowej:

APS I – Kasztelan Sierpc 1:2 B.Krawczak
Promyk 2005 – Pogoń Grodzisk Maz. 1:0
Promyk 2006 – Milan Milanówek 1:0 
APS II – Unia Iłów 0:2
APS I – Promyk 2005 0:0
Kasztelan Sierpc – Pogoń Grodzisk M. 2:1
APS II – Promyk 2006 0:2
Milan Milanówek – Unia Iłów 1:1
APS I – Pogoń Grodzisk M. 0:2
Promyk 2005 – Kasztelan Sierpc 0:1
Promyk 2006 – Unia Iłów 0:1
APS II – Milan Milanówek 0:2

Półfinały:

Pogoń Grodzisk M. - APS II 3:0
Milan Milanówek – APS I 0:0 (3:2) karne
Kasztelan Sierpc – Promyk 2006 2:0
Unia Iłów – Promyk 2005 2:1

Mecze o poszczególne miejsca:

O 7 Miejsce
APS II – APS I 0:3 Mateusz Kluczyk,A.Sałaciński,J.Zakościelna

O 5 Miejsce
Pogoń Grodzisk M. - Milan Milanówek 3:0

O 3 Miejsce
Promyk 2006 – Promyk 2005 0:0 (0:1) karne

FINAŁ:
Kasztelan Sierpc – Unia Iłów 0:0 (1:2) karne

Najlepszy strzelec turnieju: Patryk Okoński (Kasztelan Sierpc) 5goli
Najlepszy zawodnik turnieju: Marcel Orzeszek (Unia Iłów) 2.Daniel Siwek (Pogoń Grodzisk M.)
Najlepszy bramkarz turnieju: Szymon Szczepaniak (APS II), 2.Bartek Zentek (Milan Milanówek)