Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Umowa i regulamin - poradnik dla Rodzica

Wprowadzenie obowiązku zawarcia umowy z Klubem oraz nowego regulaminu to część zmian organizacyjnych, które zachodzą w Akademii. Niektórzy Rodzice dopytują nas o kwestie związane z umową, dlatego postanowiliśmy opublikować odpowiedzi na najważniejsze pytania.

 1. Po co ta umowa?
  Umowa zostaje wprowadzona, aby uregulować kwestie formalne związane z funkcjonowaniem Akademii. Pełni ona rolę zgody na udział w zajęciach, zgody na przetwarzanie danych osobowych, oświadczenia o braku przeciwwskazań do uczestniczenia dziecka w zajęciach, a ponadto jest podstawą do pobierania opłat za prowadzenie zajęć. W treści umowy Klub zobowiązuje się do realizowania konkretnych obowiązków względem zawodników i rodziców.

 2. Czy w innych akademiach też obowiązują umowy?
  Zdecydowanie tak. W niektórych akademiach opłata pobierana jest w związku z faktem członkostwa dziecka w Klubie tzw. członek uczestnik. Takie rozwiązanie nie gwarantuje jednak rodzicom, że dana akademia będzie organizować w zamian treningi, gdyż jest to składka wyłącznie za bycie członkiem klubu. W przypadku umowy, którą przygotowaliśmy, rodzice otrzymują deklarację akademii, iż zorganizuje treningi, zapewni trenera lub instruktora, obiekt oraz niezbędny sprzęt sportowy.

 3. Czy muszę płacić, gdy moje dziecko nie uczęszcza na treningi?
  Nie. Jeżeli nieobecności zostaną zgłoszone, zgodnie z postanowieniami Regulaminu, to przy naliczaniu opłaty zostaną uwzględnione nieobecności zawodnika.

 4. Jak można zawrzeć umowę?
  Należy wypełnić kwestionariusz dostępny TUTAJ. W przeciągu kilku dni otrzymają Państwo informacje o przygotowanej do podpisania umowie. Umowę można podpisać w siedzibie Klubu od poniedziałku do piątku, od godz. 16:00 do godz. 19:00. Istnieje również możliwość zawarcia umowy bez wcześniejszego wypełniania kwestionariusza, ale wiązać się to będzie z dłuższym czasem oczekiwania bezpośrednio przed podpisaniem.

 5. Do kiedy mam czas na podpisanie umowy?
  Umowę z Akademią należy zawrzeć do 1 października 2017 r.

 6. Chciałbym wynegocjować inne warunki umowy, gdyż niektóre punkty mi nie pasują. Czy jest to możliwe?
  Tak. Współpraca z Akademią opiera się przede wszystkim na zasadach dobrowolności i działania "fair play". Chcemy, aby rodzice czuli się komfortowo i byli pewni, że ich pociechy są pod opieką odpowiedzialnych ludzi, którzy kierują się dobrymi intencjami. Jeżeli chcą Państwo wpłynąć na treść zawieranej umowy, to zapraszamy do kontaktu - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub telefonicznie: 570 984 162.

 7. "Te umowy są bezprawne. Tam są jakieś kruczki prawne".
  Grzegorz Ciesielski, wiceprezes Zarządu, prawnik: Umowa i Regulamin zostały przygotowane z poszanowaniem obowiązującego prawa, a w szczególności art. 3531 Kodeksu cywilnego. Regulamin i wzór umowy jest dostępny dla każdego. Nie podejmujemy żadnych działań, które byłyby niezgodne z prawem, czy też godziły w interes zawodników lub rodziców. Z chęcią wyjaśnię wszelkie wątpliwości związane z umowami i regulaminem. Zapraszam do kontaktu, ale również zasięgnięcia opinii innych prawników.