Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Tomasz Trafalski w programie PIŁKARSKI DIAMENT

Od kilku tygodni na antenie TVP SPORT możemy oglądać II edycję programu "Piłkarski Diament". Nie wszyscy wiedzą, że w programie tym uczestniczy trener naszej Akademii Tomasz Trafalski.  

Jeszcze 2 lata temu był zawodnikiem naszej IV-ligowej Bzury Chodaków, która pod wodzą trenera Roberta Wilka była liderem rundy jesiennej w Mazowieckiej IV Lidze. Obecnie Tomasz reprezentuje Unię Iłów, w której jest grającym trenerem. Poza tym prowadzi w naszej Akademii drużynę Juniorów Młodszych (rocznik 2001). Mimo młodego wieku ukończył studia licencjackie w zakresie wychowania fizycznego, posiada uprawnienia trenerskie UEFA B i jest licencjonowanym trenerem Polish Soccer Skils.

Tomek swoją przygodę z piłką zaczynał w wieku 9 lat u Romana Janiszka w Unii Boryszew. Potem przeszedł do Orkana Sochaczew, by w niedługim czasie zostać zawodnikiem Legii Warszawa. Tam przez 3 lata w Młodych Wilkach był wszechstronnie szkolony pod okiem takich trenerów jak Piotr Strejlau i Tomasz Sokołowski. Jako 16-latek zadebiutował w drużynie seniorów Orkana. Jego trenerem był wtedy Jerzy Podbrożny, potem przez jedną rundę Juliusz Kruszankin, a następną Mariusz Cieślak. W wieku 18 lat został wypożyczony do III-ligowej Pogoni Grodzisk Maz. W 2013 roku wrócił do Sochaczewa, został zawodnikiem Bzury i wkrótce trenerem rocznika 2001.

Program "Piłkarski Diament" był nagrywany na początku tego roku. To świetne doświadczenie dla naszego trenera, jest jednocześnie doskonałą wskazówką dla wszystkich młodych piłkarzy i naszych wychowanków. Dlatego tym bardziej zachęcamy do jego oglądania.

Jeśli dodamy do tego, że nasze szkolenie opieramy o najwyższej klasy wzorce i najlepszych trenerów z naszego regionu to nie dziwne, że po kilku latach funkcjonowania staliśmy się największym klubem w powiecie sochaczewskim. Już teraz możemy pochwalić się tym, że stawiamy na trenerów z najwyższymi uprawnieniami, jednocześnie są to trenerzy, którzy w wielu przypadkach mają ukończone studia wyższe z zakresu wychowania fizycznego, poza tym często sami są jeszcze czynnymi zawodnikami.

Dodatkowo warto nadmienić, że nasze dwie najstarsze drużyny U-19 i U-16 grają obecnie w ligach wojewódzkich, a kilku juniorów dostaje systematycznie szansę gry w drużynie seniorów. Nasi pierwsi wychowankowie grają w drużynie Bzury Chodaków i zbierają bardzo pozytywne oceny od trenera Juliusza Kruszankina. W tym roku w zespole seniorów w oficjalnych meczach ligowych i pucharowych grali zawodnicy z rocznika 1999: Michał Kowalski, Filip Jeznach, Jakub Kowalski, Krystian Wawrzyn i Kamil Wojciechowski. Jak zapewnia trener Kruszankin już niedługo Ci chłopcy będą stanowić o sile seniorskiego futbolu w Sochaczewie.

Poniżej podajemy linki do pierwszych kilku odcinków "Piłkarskiego Diamentu":

Piłkarski Diament - futbolowy talent show od kuchni - odc. 1
Piłkarski Diament - druga faza eliminacji - odc. 2
Piłkarski Diament - eliminacje piłkarzy ofensywnych i bramkarzy - odc. 3
Piłkarski Diament - jak szybko myślisz na boisku? - odc. 4