Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Pierwsza ekipa Akademii wygrała Puchar Burmistrza

Podopieczni Zenona Gerasika wygrali dzisiejszy turniej w roczniku 99. Nasza pierwsza ekipa była poza zasięgiem rywali, chociaż w meczu eliminacyjnym druga drużyna w turnieju LKS Chlebnia zremisowała z naszym zespołem.

W finale jednak Akademia pewnie wygrała z Chlebnią 4:1 i triumfowała w rywalizacji trampkarzy U-15. Najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik Marcin Gola, a Kamil Wojciechowski wygrał klasyfikację na najlepszego strzelca. Nasza druga drużyna uplasowała się na 3. miejscu.

Sobotnie zawody otworzył Burmistrz Miasta Sochaczewa Pan Piotr Osiecki. Na starcie stanęło 5 zespołów, bo w ostatniej chwili wycofały się dwie drużyny (GLKS Nadarzyn i Stegny Wyszogród). Stąd w eliminacjach grano systemem każdy z każdym, a potem 4 najlepsze zespoły zagrały systemem play-off. Oprócz wyróżnień indywidualnych dla naszych zawodników, wybrano też najlepszego gracza turnieju, którym został Eryk Przybylski z Mazura Gostynin. Filigranowy gracz z Gostynina zdobył w turnieju 5 goli dla swojego zespołu i zwracał na siebie uwagę nienaganną techniką.

Zakończenie zawodów odbyło się z udziałem m.in. wiceburmistrza Sochaczewa Pana Marka Fergińskiego i trenera drużyny seniorów KS Bzura Chodaków Dariusza Jackiewicza, byłego zawodnika, który w polskiej Ekstraklasie rozegrał blisko 300 meczów i był mistrzem Polski z Zagłębiem Lubin w 2007 roku. To oni wraz z władzami naszej Akademii gratulowali zwycięzcom, wręczali puchary, medale, statuetki i nagrody. Wszyscy zawodnicy otrzymali pełne torby w postaci owoców, słodyczy, jogurtów i soków, które ufundowali sponsorzy naszego turnieju m.in. Bakoma, Mars, Fruitland, Targban i Tęczowy Ogród (www.sady-mazowsza.pl). 

Cykl turniejów odbywa się głównie dzięki dotacji z Urzędu Miasta Sochaczew oraz wsparciu przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Bank Spółdzielczy w Sochaczewie, Webion.pl i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Oczywiście dziękujemy też rodzicom naszych zawodników za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Oczywiście dziękujemy też rodzicom naszych zawodników za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia i wszystkim tym, którzy na co dzień wspierają działania Akademii i KS Bzura Chodaków.

Eliminacje
AP Sochaczew - Promyk Nowa Sucha 2:0 Kluza, J.Kowalski
AP II Sochaczew - LKS Chlebnia 0:1
Promyk Nowa Sucha - Mazur Gostynin 0:2
AP I Sochaczew - AP II Sochaczew 5:2 Kluza-2, Wojciechowski-2, Tomaszewski / Sokołowski, Sobczak
LKS Chlebnia - Mazur Gostynin 1:2
AP II Sochaczew - Promyk Nowa Sucha 4:0 Ostrowski-2, Szczepaniak, Sobczak
AP I Sochaczew - LKS Chlebnia 0:0
AP II Sochaczew - Mazur Gostynin 2:0 Szczepaniak, Jeznach
Promyk Nowa Sucha - LKS Chlebnia 0:4
AP I Sochaczew - Mazur Gostynin 0:6 Wojciechowski-2, J.Kowalski-2, Grefkowicz, Komorowski

Tabela

Poz. Drużyna M Pkt. Bramki
1. AP I Sochaczew 4 10 13:2
2. LKS Chlebnia 4 7 6:2
3. AP II Sochaczew 4 6 8:6
4. Mazur Gostynin 4 6 4:9
5. Promyk Nowa Sucha 4 0 0:12


Półfinały
AP I Sochaczew - Mazur Gostynin 3:1 Wojciechowski, Tomaszewski, J.Kowalski
LKS Chlebnia - AP II Sochaczew 1:1 k. 3:1 Szczepaniak

O 3. miejsce
AP II Sochaczew - Mazur Gostynin 3:1 Szczepaniak, Sobczak, Adamski

O 1. miejsce
AP I Sochaczew - LKS Chlebnia 4:1 Wojciechowski-2, Tomaszewski, Kluza

Ostateczna kolejność:
1. AP I Sochaczew
2. LKS Chlebnia
3. AP II Sochaczew
4. Mazur Gostynin
5. Promyk Nowa Sucha

Najlepszy zawodnik: Eryk Przybylski (Mazur Gostynin)
Najlepszy bramkarz: Marcin Gola (AP I Sochaczew)
Najlepszy strzelec: Kamil Wojciechowski (AP I Sochaczew) - 7 goli

Składy naszych drużyn:
AP I Sochaczew:
Marcin Gola, Jakub Kowalski (4 gole), Krystian Komorowski (1), Błażej Tomaszewski (3), Kamil Wojciechowski (7), Adam Kluza (4) Karol Dudziński, Radosław Grefkowicz (1)

AP II Sochaczew:
Michał Kowalski, Szymon Adamski (1), Filip Jeznach (1), Dariusz Sobczak (3), Kacper Szczepaniak (3), Mateusz Rutecki, Radosław Sokołowski (1), Piotr Ostrowski (2)