Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Trampkarze U-14 na drugim miejscu w Łowiczu

W sobotę 18 stycznia nasza drużyna z rocznika 2000 wzięła udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza, w którym zajęła 2. miejsce.

W nieźle obsadzonych zawodach podopieczni Adriana Biniendy rozegrali kilka niezłych spotkań i byli blisko wygranej w końcowej klasyfikacji. Niestety w finale zagraliśmy bardzo nieskutecznie i ostatecznie przegraliśmy 1:3, choć z przebiegu gry byliśmy stroną dominującą.

Nasza grupa wyglądała następująco:

1. Pelikan Łowicz
2. GOSSM Łowicz
3. OSIR Koluszki
4. Akademia Piłkarska Sochaczew
5. GKS II Ksawerów (drużyna Ksawerowa wystawiła dwie drużyny, gdyż drużyna Ożarowianki wycofała się z turnieju).
 
Wyniki spotkań grupowych:
AP Sochaczew - OSIR Koluszki 3:0
AP Sochaczew - Pelikan Łowicz 0:2
AP Sochaczew - GOSSM Łowicz 1:0
AP Sochaczew - GKS II Ksawerów 1:0
 
Półfinał
AP Sochaczew - Pegaz Drobin 2:2 karne 3-2
 
Nasza drużyna prowadziła już 2:0, rywale zdołali strzelić wyrównującą bramkę na 15 sek. przed końcem spotkania. W karnych to nasi gracze zachowali więcej zimnej krwi i awansowali do finału, w którym spotkali się ponownie z drużyną GKS II Ksawerów, z którą wcześniej w grupie wygrali.
 
Finał
AP Sochaczew - GKS II Ksawerów 1:3
 
Niestety w finale nasi zawodnicy przegrali z drużyną z Ksawerowa. Od samego początku meczu przejeliśmy inicjatywę, to my prowadziliśmy grę i byliśmy zespołem lepszym. Nie wykorzystaliśmy jednak minimum 3 stuprocentowych sytuacji lub przeciwników ratował bardzo dobrze broniący bramkarz. Na prowadzenie wyszedł zespół z Ksawerowa, lecz chwilę później wyrównał Mateusz Żakowski. Mimo przewagi zabrakło nam skuteczności. W końcówce to zawodnicy GKS-u ponownie wyszli na prowadzenie i cofnęli się do obrony, nasze ataki niestety nie przyniosły skutku, w konsekwencji odkrycia się straciliśmy trzecią bramkę tuż przed końcem spotkania.
 
Ostateczna kolejność:
1. GKS II Ksawerów
2. AP Sochaczew
3. Boruta Zgierz
4. Pegaz Drobin
5. Pelikan Łowicz I
6. GKS I Ksawerów
7. Pelikan II Łowicz
8. GOSSM Łowicz
9. Widok Skierniewice
10. OSIR Koluszki
 
Skład: Mijas Bartosz, Nowakowski Adrian, Żakowski Mateusz, Kacprzak Kamil, Kopka Mateusz, Górzyński Kuba, Nowakowska Ola, Zborowski Piotr, Pisarek Karol, Dudziński Mateusz
 
Królem strzelców turnieju został MATEUSZ KOPKA (6 bramek) wraz z zawodnikiem Pegaza Drobin, który strzelił tyle samo goli.
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrano MATEUSZA ŻAKOWSKIEGO.