Akademia Piłkarska Sochaczew

Switch to desktop Register Login

Rocznik 2000 zapewnił sobie awans

Podopieczni Adriana Biniendy zapewnili sobie 1. miejsce w Płockiej Lidze Okręgowej Trampkarzy Młodszych U-14. Dzięki temu w przyszłym sezonie zagrają w rozgrywkach I Ligi Mazowieckiej.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze, ale 6 punktów przewagi i lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Mazurem Gostynin powodują, że nawet gdybyśmy nie zdobyli punktów (co raczej mało prawdopodobne), to i tak rywale z Gostynina nie wyprzedzą nas w tabeli.

W ostatnim tygodniu nasza drużyna rozegrała dwa bardzo ważne mecze, w których zdobyła komplet punktów, choć wcale nie było o nie łatwo.

Wcześniej zdobyliśmy punkty walkowerem, bo Kasztelan Sierpc nie dojechał na mecz we właściwym terminie (mecz zaplanowany w niedzielę 11.05, goście przyjechali do Sochaczewa w sobotę 10.05). Ponadto niespodziankę odnotowaliśmy w Mochowie, bo na ich boisku zremisowaliśmy. Jednak wcześniej Mazur przegrał z Pegazem Drobin, co pozwoliło nam utrzymać bezpieczną przewagę w tabeli. W meczu ze Spartą zagraliśmy na swoim poziomie, ale niestety bardzo nieskutecznie, stąd gospodarze mogli cieszyć się z tego remisu.

Sparta Mochowo - AP Sochaczew 1:1 (0:0)
Bramka dla APS: Radosław Pawłowski

***

W piątek 30.05.2014 naszym rywalem był Pegaz Drobin. Gospodarze potraktowali mecz poważnie i po raz kolejny wyszli na boisko pierwszą drużyną występującą w lidze mazowieckiej. Nasi młodzi piłkarze zagrali bardzo mądrze i ambitnie, dzięki czemu kolejny raz okazali się lepsi od Pegaza, wygrywając ostatecznie 3:1. Choć prowadzenie objęli rywale, to potem nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Wszystkie trzy gole zdobył dla naszej ekipy Mateusz Żakowski.

Pegaz Drobin - AP Sochaczew 1:3 (1:1)
Bramki dla APS: Mateusz Żakowski - 3

Skład:
Bartosz Mijas
Piotr Zborowski
Patryk Pisarek
Mateusz Dudziński
Adrian Nowakowski (Jakub Felczak)
Karol Pisarek
Kamil Kacprzak
Przemysław Adamiak (Mateusz Górzyński)
Radosław Pawłowski
Filip Małkowski
Mateusz Żakowski

***

3 czerwca w meczu na szczycie zagraliśmy u siebie z wiceliderem Mazurem Gostynin. Nasi zawodnicy zagrali bardzo ambitnie i wykazali się ogromną wolą walki. To pozwoliło wygrać naszej drużynie. Wynik skromny 1:0, ale jak najbardziej sprawiedliwy. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Adriana Biniendy odskoczyli drużynie Mazura na 6 pkt. w tabeli, co zapewniło zwycięstwo w rozgrywkach PLTM U-14. Gratulacje dla naszej ekipy!!!

AP Sochaczew - Mazur Gostynin 1:0 (1:0)
Bramka: Krystian Tabara

Skład:
Bartosz Mijas
Piotr Zborowski
Patryk Pisarek
Mateusz Dudziński
Adrian Nowakowski (Radosław Pawłowski)
Kamil Kacprzak
Karol Pisarek (Jakub Górzyński)
Krystian Tabara
Przemysław Adamiak (Adrian Tomczyk)
Filip Małkowski
Mateusz Żakowski

Aktualna tabela

Poz. Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. AP Sochaczew 14 35 67:17 11 2 1
2. Mazur Gostynin 14 29 76:27 9 2 3
3. Sparta Mochowo 12 15 28:39 4 3 5
4. Pegaz Drobin 13 9 26:55 3 0 10
5. Kasztelan Sierpc 13 7 17:76 2 1 10